۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۹, پنجشنبه

حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در نمایش انتخاباتی و فواید آن برای آیت الله خامنه ای


هاشمی رفسنجانی از پایه‌گذاران ساختار معیوب و مشکلات کنونی جامعه امروز ایران است. دعوای او با حاکمیت در چارچوب جنگ قدرت است و حضور وی در بازی انتخاباتی پیش رو فرصت مناسبی در اختیار حاکمیت جمهوری اسلامی قرار می‌دهد تا با قدرت بیشتری وضع موجود را ادامه داده و شکاف‌های داخلی را ترمیم کند .
 در ابتدا مشروعیت به انتخابات و منتخب حاکمیت می‌بخشد و در صورت عدم موفقیت و پیروزی در این نمایش ، حاکمیت مانور قدرت خواهد داد که هاشمی رفسنجانی به عنوان امید اپوزیسیون، اصلاح‌طلبان و غرب از ناحیه مردم طرد شده است و این امر نشان دهنده پایگاه اجتماعی گسترده حکومت و بطلان ادعا‌های مخالفان است.
همچنین بستر مناسبی فراهم می‌شود تا حاکمیت تبلیغات گسترده‌ای بر نادرستی ادعای تقلب بزرگ  در انتخابات ریاست جمهوری گذشته انجام دهد و سرانجام  این رویداد ناامیدی بیشتر در بین معترضان به وضع موجود است و حاکمیت می‌تواند با ادعای برخورداری از حمایت مردمی با قدرت بیشتری برنامه‌های منطقه‌ای و جهانی خود را دنبال کرده و چهره با ثباتی از خود به نمایش بگذارد . 
شایان ذکر است که قرار دادن ایشان از سوی برخی افراد اصلاح طلب  در جایگاه رهبری جنبش اعتراضی خطایی استراتژیک است.
حضور هاشمی در جنبش دموکراسی‌خواهی محتاج برخورد صادقانه و با عملکرد غلط گذشته خود است. رویکرد کنونی وی که می‌کوشد تقصیرات را متوجه دیگران کرده و موضع کنونی‌اش را موضع همیشگی خود نشان دهد، نتیجه مثبتی در بر ندارد و بر عکس سوء‌ظن و بی‌اعتمادی به او را بیشتر می‌کند.
اکبرهاشمی رفسنجانی همیشه در طول تاریخ جمهوری اسلامی به طور تمام قد از نظام حاکم دفاع کرده وباعث ثبات سیستم ولایت فقیه گردیده است لذا آمدن وی در نمایش پیش رو فقط برای بقای حکومت مذهبی بوده وآنگونه که برخی متصور هستند که حضوری او می تواند روزنه ای در ساختار جمهوری اسلامی برای تنفس آزاداندیشان ایجاد خواهد کرد سرابی بیش نخواهد بود .

ملتی که تاریخش را نداند ان را تکرارخواهد کرد.

اگاهی تنهاراه برای رسیدن به ازادی است.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر