۱۳۸۹ آبان ۱۹, چهارشنبه

اطلاعیـــه کمپیـــن سفارت سبـــز در واکنش به اظهارات بی پایه حسن نصرالله


در حالی که جمهوری اسلامی اینک واجد کمترین متحد استراتژیک در عرصه بین المللی است تا آنجا که اگر بتوان متحدی برای او نامبرد، شاید بتوان سوریه و حزب الله لبنان را آن هم به یمن دریافت پول های گزاف به عنوان تنها متحدان استراتژیک حکومت فعلی برشمرد، سخنان بی پایه اخیر سید حسن نصرااله دبیر کل حزب الله لبنان جنجالی را به راه انداخته است که بر همگان نمایان می سازد ماهیت متحدان استراتژیک جمهوری اسلامی چیست

دبیر کل حزب الله در سخنان خود که اخیرا در پهنه اینترنت پخش و بازخوردهای تند میهن دو ستان ایرانی را به همراه داشت، ابراز نمود که " در ایران امروز چیزی به نام پارسی سازی یا تمدن پارسی دیده نمی شود. آنچه در ایران است تمدن اسلامی است. آنچه در ایران هست، دین محمد است و بناینگذار جمهوری اسلامی جد در اندر جد فرزند پیامبر خدا محمد است . امروز رهبر ایران، امام خامنه ای فرزند پیامبر است که عرب است". وی در ویدئوی دیگر با اشاره به حوادث پس از انتخابات 88 با نادیده گرفتن اعتراض گسترده ملت ایران به تقلب و سرکوب، سعی در توانمند بودن جمهوری اسلامی برای عبور از این بحران داشته و اظهار داشت " ایران ، نظام ، حکومت و مردمش به برکت وجود رهبری حکیم ، شجاع ، رحیم ، مدیر و مدبر امام خامنه ای ... نیرومند تر از پیش، از بحران خارج شده و همین گونه که هست ، باقی خواهد ماند"

این اظهارات از زبان عالی ترین متحد استراتژیک جمهوری اسلامی، گویاترین دلیل برای نگرانی هایی است که میهمن پرستان ایرانی تا کنون عنوان داشته اند که جمهوری اسلامی فاقد هویت ملی ایرانی است و با تمسک به اسلام ( آن هم اسلام در تعریفی غیر رحمانی از آن ) درصدد امحاء تاریخ کهن پارسی این سرزمین است.

بهترین گواه بر این ادعا همین بس که شاهدیم شخصی بسان سید حسن نصر الله در همین ویدئو، از خامنه ای با عنوان "امام" خامنه ای یاد کرده است ( در حالی که در عرف رایج در جمهوری اسلامی، این عنوان جز برای بنیانگذار آن برای احدی استفاده نمی شود). جعل عنوان امام برای خامنه ای در حالی است که وی و طرفدارانش همواره به جای استفاده از عنوان درست خلیج فارس، به نام جعلی "خلیج" بسنده می کنند.

چه دلیلی برتر و بالاتر از اینکه این متحد امروز جمهوری اسلامی، در گمان باطل خود برای پرهیز از بدنام شدن در نزد کشورهای عربی از طرفداری از ایران ( مهد تمدن چند هزار ساله پارسی)، تاریخ کهن ایران را تنها در سی ساله اخیر آن خلاصه کرده و با انکار تمدن پارسی، تمدن ایران را صرفا در تمدن اسلامی آن هم در سی سال اخیر خلاصه می بیند.

درک نادرست نصرالله از اوضاع ایران تا بدانجاست که وی سرکوب ستمگرانه مردم معترض ایران را ، رهبری داهیانه خامنه ای توصیف کرده که موجب شده است ایران از بحران پس از انتخابات گذر کند!! این در حالی است که شخصیتی چون مرحوم علامه محمد حسین فضل الله با جایگاه علمی و فقاهتی خود در لبنان در حالی از این دنیا رخت بربست که به دلیل مغایرت رفتار حاکمان ایران با موازین شرع، شدیدا مخالف جمهوری اسلامی ایران بود. سید حسن نصر الله که خود در کسوت یک روحانی شیعه است، چگونه اعتراض مراجع عظام قم از جمله آیت الله منتظری موسوی اردبیلی، بیات زنجانی، دستغیب و صانعی را نادیده گرفته و به رهبری داهیانه "امام خامنه ای" فخر می فروشد!؟

کمپین سفارت سبز به عنوان مجمعی از دیپلمات های ایرانی که در ایام خدمت خود در وزارت خارجه، وظیفه ملی خود می دانستند از وجب به وجب خاک ایران و از جزء جزء تمدن ایرانی پاسداری کنند، در اعتراض به این اظهارات بی پایه در انکار تمدن پارسی و در انکار بحران اجتماعی پس از انتخابات که هیچ یک ازآن ریشه در واقعیت ندارند، این حق را برای خود محفوظ می دارد که به مخالفت با این مواضع نسنجیده و بی پایه برخاسته و از حاکمان کنونی ایران مطالبه کند که نظر صریح خود را درباره این اظهارات اعلام نمایند. پاسخ اینان از دو حال خارج نیست یا تایید اظهارات نصرالله که خود گواهی خواهد بود بر وطن فروش بودن حاکمان کنونی ایران و یا مخالفت با این اظهارات که در آن صورت باید پرسید آیا این است نتیجه سرمایه گذاری میلیاردی بر حزب الله لبنان که از یک سو ، خامنه ای را برخلاف عرف رایج در ایران تا مقام "امام" بالا برده واز سوی دیگر تاریخ کهن پارسی و نام تاریخی خلیج فارس را منکر شود؟ آیا این است دست پرورده جمهوری اسلامی ایران، که تمدن پارسی را منکر و به صرف سیادت رهبران جمهوری اسلامی، کشور رستم و سهراب را کشوری عربی وانمود نماید؟

از منظر سفیران سبز ایران سخنان نصر الله به رغم بی پایه بودن آن، پرده گشایی از حقیقتی است تا همگان بدانند وطن فروشی حاکمان کنونی ایران تا کجاست که حاضرند باهزینه های گزاف برای "امام" و "ولی امر مسلمین" شدن، بر تحریف تاریخ کهن ایران و نام خلیج همیشه فارس چشم بپوشند.

ما سفیران سبز این مصیبت را بر ملت ایران تسلیت گفته و بر سوگند خود در وزارت خارجه استواریم که ایران را پاس خواهیم داشت.

کمپین سفارت سبز/ آبان 89

2010-11-10

www.sefaratesabz.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر