۱۳۸۹ شهریور ۳۰, سه‌شنبه

نا مه جمعی از فعالین سیاسی و مدنی در حمایت از دیپلماتهای سبز

نامه جمعي از فعالين سياسي ومدني در تقدير وحمايت از ديپلمات‌هاي سبز

به دنبال پیوستن گروهی از دیپلمات‌های جمهوری اسلامی به جنبش اعتراضی مردم ایران، جمعی‌ از کوشندگان سیاسی - مدنی با انتشار نامه‌اي از اقدام این دیپلمات‌ها تقدير کرده‌اند.

متن نامه این گروه به شرح زیر است:

هم میهنان عزیز و آزادی خواه ایران،

این روز‌ها نشانه‌های ریزش درونی رژیم استبدادی ولایت فقیه، یکی‌ از غیر مردمی‌ترین رژیم‌های سیاسی جهان، باز هم بیش از بیش آشکار میشود. حاکمان وقت، علیرغم وعده‌های دروغین و پوشالی قبل از کسب قدرت، مبنی بر اعطای آزادی به همه اشکال گفتاری و اندیشه یی به اقشار شهروندی، از نخستین روز تشکیل و تثبیت نظام خود دست به کشتار شرم آور و بیرحمانه همه مخالفین زدند.

در این میان، تلاش‌های خستگی‌ ناپذیر یکایک ایرانیان، اعم از کنشگران مدنی، کوشندگان حقوق بشر، فعالین سیاسی داخل و خأرج کشور، کارگران، روزنامه نگاران، زنان، سندیکاها و شهروندان شریف دیگری که از منظر این حاکمیت در تقسیم بندی‌های اقلیتی و "غیر خودی" قرار میگیرند، در تسریع فروپاشی بنای ستم قشریون و افراطیون در قدرت ، آثار چشمگیر تری بجای گذاشتند.

هم میهنان آزادی خواه، شما نیک‌ واقفید، که در سده اخیر ایرانیان برای دستیابی به آزادی، برابری، تجدد، و گسترش آموزه‌های متعالی انسانی‌ به مراتب و پیوستگی کوشیده اند و این راه دشوار کماکان تا حصول آزادی، این گوهر گرانبها ادامه خواهد یافت. هم اینک در شرایطی که کشور عزیزمان در سخت ترین بحران‌های سیاسی قرار گرفته است و انواع خطرات در کمین این کهنه دیار تاریخ نشسته است و دولتیان نو کیسه، که خود ترکیب مشکوکی از نظامیان سرکوبگر و فقهای قدرت پرست می‌باشند، نارضایی ملی‌ ایرانیان نسبت به ظلم‌های مضاعف و سرکوب‌های خونین نیز مرحله به مرحله شکل تازه ایی بخود میگیرد و ادامه این روند، برایند روشنی را نوید میدهد.

جدال‌های جناحی و نزاع‌های نظامی و غوغاگری‌های جاه طلبانه قوای سه گانه از یک سو و درماندگی و سرخوردگی سپاه سرکوب و مافیای ترور و وحشت از سوی دیگر، همگی، مصادیق مصرح‌، مطلوب، متقن و محکمی است که اتخاذ تصمیم در ملحق شدن و پیوستن به مردم را الزامی میسازد.

ریزش روزانه مدیران میانی و عالیرتبه از سفارت خانه های رژیم و پیوستن پیاپی آنها و نیز خروج جمعی‌ از هواداران و وابستگان پیشین حکومتی به شمول مدیران بلند پایه و کوچ آنها در اعتراض به تضییع حقوق حقه ملت ایران، بسیار موجب تقدیر می باشد و بی شک موجب خرسندی ملت آزاد منش ما خواهد بود.

اینجانبان جمعی‌ از کوشندگان سیاسی - مدنی، ضمن ستایش از شجاعت و شهامت سفرای سبز که با درک درست و آگاهی‌ عمیق راهشان را از حکومت گران نامشروع و غیر مردمی جدا ساختند و به مبارزات مدنی مردمی ملحق شدند، از دیگر همکاران، همراهان و دست اندر کاران این دیپلمات‌ها در هر حوزه یی از مسئولیت و مدیریت انتظار داریم تا با تأسی از سفرای راستین ملت ایران در جهان، تصمیمی تازه اتخاذ نمایند و در ایجاد زنجیره انسانی‌ شکل گرفته در همبستگی‌ با مطالبات مردم داخل ایران نقش تاریخی خویش را ایفا نمایند. چه، که روز موعود ایرانیان از رهایی اهریمنان حاکم نزدیک هست وهرگونه غفلت و تاخیر در پیوستن به این مسیر، تاوانی جبران ناپذیر در برخواهد داشت. در همين راستا وبا اميد به فراگير شدن وگسترش حمايت از ديپلماتهاي باشرف وفرزندان خلف ملت ايران که به جنبش سبز پيوسته اند' جمعی‌ از کوشندگان سیاسی - مدنی 'بدينوسيله وبا انتشار نامه اي از اقدام کارگزاران و دیپلماتهای رژیم در راه پیوستن به جنبش دمکراسی خواهانه مردم ایران تقدير نموده وحمايت خود را از آنها اعلام مينمايند.

اسامي امضا کنندگان بترتيب حروف الفبا:

۱- محمد ارسي (نویسنده و تحلیلگر)

۲- رضا اشرف پور(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۳- پارسا جعفري(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۴- فرزاد حميدي(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۵- کيانوش سنجري(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۶- رضا شاهيني(فعال سیاسی )

۷- کوروش صحتي(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۸ - شپول عباسي(فعال سياسي وکارگردان)

۹- حميد عليزاده(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۱۰ - ماشااله عباسزاده (تحلیلگر سیاسی

۱۱- روزبه فراهاني پور(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۱۲-مهرداد ماجدي(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۱۳- منوچهر محمدي(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

۱۴-امير حسين موحدي(روزنامه نگارو زندانی سیاسی سابق)

۱۵- امين موحدي( روزنامه نگارو زندانی سیاسی سابق)

۱۶- آرش مهاجري‌نژاد(فعال دانشجویی و زندانی سیاسی سابق)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر