۱۳۸۹ شهریور ۲۰, شنبه

رایزن سفارت جمهوری اسلامی در فنلاند رسما به «کمپین سفارت سبز» پیوست


رایزن سفارت جمهوری اسلامی در فنلاند رسما به «کمپین سفارت سبز» پیوست

آقای حسین علیزاده رایزن سوم سفارت و کاردار موقت جمهوری اسلامی در فنلاند بعد از اعلام قطع همکاری خود با دولت کودتا، طی دیداری که با آقای محمدرضا حیدری از «کمپین سفارت سبز» و رحمان ساکی از «کمیته نروژی – ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران – اسلو» داشت، رسما پیوستن خود به «کمپین سفارت سبز» را علنی داشت. ایشان دلائل قطع همکاری خود با دولت کودتا را عدم مشروعیت آن و ادامه سرکوب خواست های مردم و انگیزه خود در این کار را همبستگی با جنبش سبز و هر چه رساتر نمودن صدای اعتراض مردم ایران در افکار عمومی جهانیان اعلام کرد.

آقای حسین علیزاده روز دوشنبه گذشته در ملاقاتی که با آقای رسول موسوی سفیر جمهوری اسلامی در فنلاند داشته است، استعفای خود را به ایشان اعلام کرده است. وی هم چنین از یک ماه پیش از حضور در سفارت امتناع کرده است. ایشان از قطع همکاری با دولت کودتاچیان و پیوستن دیپلمات های ایرانی به جنبش سبز و تشکیل سفارت سبز مردم ایران در کشور های مختلف پشتیبانی می کند و می گوید با اعلام انزجار از آن چه که حکومت بعد از انتخابات ۲۲ خرداد با مردم ایران و جنبش سبز آنان کرده است، حاضر به همکاری با حکومت نیست.

هم چنین خانواده ایشان نیز از این تصمیم استقبال نموده اند.

آقای حسین علیزاده هم اکنون در فنلاند اقامت دارد و پلیس قنلاند در جریان تصمیم ایشان قرار دارد و امنیت جانی ایشان و خانواده اشان را بر عهده دارد.

هم چنین بنا به گفته آقای علیزاده قرار است دیداری هم با هیات اعزامی وزارت خارجه جمهوری اسلامی صورت بگیرد، که ایشان پذیرش آن را به حضور خبرنگاران در این دیدار مشروط نموده است.

آقای حسین علیزاده متولد تهران اول تیر ماه ۱۳۴۴ هستند دارای تحصیلات لیسانس فلسفه از دانشگاه تهران، فوق لیسانس روابط بین الملل دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه.

نزدیک به ۲۱ سال کارمند رسمی وزارت امور خارجه با رسته سیاسی. آقای علیزاده به دو زبان عربی و انگلیسی تسلط کامل دارند. آقای علیزاده دارای همسرو سه فرزند یک دختر و دو پسر می باشد. همسر ایشان در رشته مشاوه روانشناسی در مقطع لیسانس تحصیلات خود را به پایان برده است.

آقای حسین علیزاده در مقطع انقلاب بهمن ۵۷ سیزده سال داشت.

آقای علیزاده در طی ۲۱ سال کار دیپلماتیک خود، سه سال در بلغارستان و سه سال در مصر و سه سال اخیر د فنلاند به عنوان نفر دو و در مقاطعی به عنوان کادار موقت سفات خدمت کرده است . وی ۱۵ سال اخیر در بخش بین الملل وزارت خارجه در ماموریت های موقت به کشورهای زیر سف داشته است: نیویورک، ژنو، تایلند، وین، سریلانکا، پاریس ، بوسنی، صربستان، کرواسی و..

آقای علیزاده اولین بار خبر استعفاء و پایان دادن به همکاری دیپلماتیک خود با جمهوری اسلامی را در روز جمعه ۱۰ سپتامب ۲۰۱۰ از طریق مصاحبه با یک روزنامه محلی در هلسنکی را اعلام کرد.

وی با توجه تحولات اخیر ایران پس از تقلب انتخاباتی ۲۰۰۹ که منجر به شکل گرفتن جنبش سبز ایران شد، به عنوان یکی از فعالان جنبش در درون سیستم وزارت خارجه

حضور فعال داشت. وی با توجه به مخاطراتی که برای او در این خصوص به وجود آمد، ناگزیر به اعلام استعفا و علنی کردن فعالیت های خود شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر